ЛЕКЦІЯ ПАМ’ЯТІ АКАДЕМІКА В.П.ФІЛАТОВА

Пам’ятна лекція ім. академіка В.П.Філатова встановлено з метою вшанування пам’яті академіка В.П, Філатова та його вкладу в розвіток вітчизняної та міжнародної офтальмології. Лектори –  вітчизняни або зарубіжні офтальмологи,  які мають визначні досягнення у галузі офтальмології, зокрема, трансплантації рогівки, кератопластики, кератопротезування, реконструктивної хірургії та методу тканинної терапії, напрямках, які отримали свій розвиток завдяки академіку Володимиру Петровичу Філатову.

Лекція презентується під час церемонії відкриття науково-практичної конференції «Філатовські читання».

Лектор пам’ятної лекції ім. академіка В.П.Філатова нагороджується Медаллю імені В.П. Філатова, яка заснована у 2019 році Національною академією медичних наук України та ДУ «Інститут очним хвороб та тканинної терапії ім. В.П.Філатова».

Лекція ім. В.П.Філатова 2023

З радістю повідомляємо, що у 2023 році лекцію ім. В.П. Філатова  буде представляти  DR GERRIT R.J. MELLES.  Лекція “Як би природа подивилася на наші тріумфи рогівки” буде прочитана доктором Геррітом Меллесом на церемонії відкриття конференції Філатовські читання, 24 травня о 09:00 годині.

Доктор Меллес – фахівець з рогівки та засновник Нідерландського інституту інноваційної очної хірургії (NIIOS), клініки рогівки Меллеса в Роттердамі та очного банку Amnitrans EyeBank в Роттердамі. Його клінічна робота зосереджена на лікуванні захворювань рогівки, і він бере активну участь у дослідженнях і розробці офтальмологічних хірургічних методик. Він винайшов і вдосконалює кілька передових методик пластинчастої кератопластики, зокрема мембранно-ендотеліальну кератопластику Десцемета (DMEK) і трансплантацію шару Боумена. Крім того, він розробив інструменти та медичні прилади, необхідні для винайдених методик, вперше застосував для офтальмологічних операцій розчини для фарбування, такі як VisionBlue®, MembraneBlue®, а також розробив Surgicube® для проведення офтальмологічних операцій у стерильних умовах у будь-якій клініці. У 2016 році він заснував NIIOS-USA, філію NIIOS, яка пропонує післядипломну освіту з передової ламелярної кератопластики та співпрацює з провідними американськими партнерами для досягнення наших науково-дослідницьких цілей. У 2020 році у співпраці з UCSD/CMRR він розробив e-device – офтальмологічний пристрій для самообстеження пацієнта за допомогою щілинної лампи, що дозволяє проводити дистанційні офтальмологічні обстеження.

Biography Gerrit Melles